Úvod > Základní škola > Aktuality

Štítky:

Adaptační kurz 6.A a 6.B

Po osmé hodině ranní dne 13.9.2022 jsme se vydali do RS Lužnice. Cesta autobusem trvala necelou hodinu. Posledních pár desítek metrů jsme se museli dopravit po svých. Po příjezdu žáci dostali organizační pokyny a byli rozděleni do chatek. Po krátké pauze jsme začali s prvními aktivitami.

Publikováno 13. 9. 2022 19:39

Přednáška o RAF pro žáky 8. a 9. tříd

Dne 15. září 2022 v 11:00 hodin se bude v kině Ševětín konat přednáška o RAF (Royal Air Force) v podání PhDr. Daniela Švece (Lektor českého jazyka - Ústav jazykové a odborné přípravy - Univerzita Karlova).

Publikováno 12. 9. 2022 18:48

Vojáci v naší škole = POKOS

Dnes 9.9.2022 přijeli do naší školy vojáci (POKOS = Příprava občanů k obraně státu), kteří pro žáky 6. - 9. tříd připravili poutavá a velice zajímavá stanoviště. Žáci si zde vyzkoušeli základní vojenské dovednosti.

Publikováno 9. 9. 2022 13:26

Turistický výlet pro dobrovolníky

V neděli  26.6.2022 jsme s naší paní učitelkou a jejím manželem - panem školníkem - podnikli super  turistický výlet pro dobrovolníky . Ráno jsme se sešli v Č.B. na vlakovém nádraží a vláčkem dojeli do Českého Krumlova, odkud jsme se pěšmo vydali na Kleť, z Kletě do Holubova, kde jsme se vyčachtali na koupáku a pak z Holubova vláčkem zpět do Českých Budějovic.

Publikováno 29. 6. 2022 20:42

exkurze do Akademii věd v Českých Budějovicích - 2.A a 2.B

Výbuchárium - nejvíc hlučné a akční stanoviště, děti viděly různé výbuchy a hoření. Chemická laboratoř - děti pozorovaly několik zajímavých pokusů, zkusily si vyrobit sloní zubní pastu nebo Faraonovými hady. Zoo koutek - kde se podívaly  do laboratorních chovů plazů a hmyzu. Na závěr si vyrobily pomocí tekutého dusíku zmrzlinu.

Publikováno 29. 6. 2022 20:37

O tom, jak čtvrťáci spali ve škole

Z 27. na 28.6.2022 jsme spali ve škole. Sešli jsme se před školou v 17:30h. V tělocvičně jsme se ubytovali. Potom jsme venku opékali buřty, sýry a po jídle hráli hru " MOLEKULY". Následovala chvíle volna v tělocvičně a pak pyžamová párty.

Publikováno 29. 6. 2022 20:22

Projektový den s matematikou

23. června 2022 u nás proběhl den s matematikou. Bylo připraveno 25 stanovišť, na kterých se střídaly skupinky tvořené z žáků šestých až osmých tříd. Během dopoledne se žáci vystřídali na všech stanovištích a pokoušeli se zdolat úkoly, které tam na ně čekali.

Publikováno 23. 6. 2022 17:57

2.A a 2.B na exkurzi v Houbovém parku Fantazium v Roseči

Dále prošli výukovými stezkami: Stopy kolem nás, kde se učili poznávat a rozeznávat různé druhy zvěře podle jejich otisků stop a Houbovou stezkou, kde se snažili najít a identifikovat různé druhy hub a určit, které jsou jedlé a nejedlé. Za splnění úkolů děti získaly drobný dárek. Jako bonus měly možnost využít kuličkovou dráhu a zahrát si netradiční hry v Houbovém parku v Roseči u Jindřichova Hradce. Žáci si zde upevnili poznatky z oblasti problematiky vody, hub a zvířecích stop.

Publikováno 22. 6. 2022 7:26

Výlet 1.A a 1.B

Děti si za doprovodu pohádkových bytostí prohlédly Muzeum české pohádky, ve tvořivé dílně si vyrobily vlastní pohádkový suvenýr, prošly pohádkovým bludištěm a naučnou stezkou čápa Ferdinanda, viděly Vláčkodráhu a společně s vílou našly pohádkový poklad. Na závěr jim mlynář u Dvanácti měsíčků opekl buřtíky a v Pohádkovém krámku si děti nakoupily různé suvenýry.

Publikováno 21. 6. 2022 20:45