Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Veselé zoubky 2019 - zpráva

Veselé zoubky 2019 - zprávaV pátek 15.3.2019 proběhl na naší škole projekt ,,VESELÉ ZOUBKY“ zaštítěný společností DM DROGERIE markt s.r.o., kterého se zúčastnili žáci 1.A a 1.B. Nejprve se žáci seznámili s tím, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz. Poté následovala projekce filmu ,,Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. V rámci metodického programu pro interaktivní tabuli se žáci dozvěděli nejen to, jak si zoubky čistit, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře, ale také plnili úkoly týkající se tohoto tématu. Následovalo vyplnění pracovního listu, v němž byly otázky zaměřeny na výběr zubního kartáčku a správné stravování. Za odměnu si žáci domů odnesli samolepky do koupelny a dm preventivní balíček ,,Veselé zoubky“, který obsahoval zubní kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru. Na závěr prvňáčci společně vytvořili koláž na téma ,,Veselý zoubek a Smutný zoubek“, tedy vhodné a nevhodné potraviny, které nemají a mají vliv na tvorbu zubního kazu. Dětem se celý projekt líbil a z dárků měly velikou radost. (Fotografie naleznete ve fotogalerii.)

Mgr. Hana Chovancová

kolaz-zuby.jpg