Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > V ševětínském Blaťáčku máme ZLATO v hrdle

V ševětínském Blaťáčku máme ZLATO v hrdleVeliké uznání za svůj pěvecký výkon získala 11 letá Barbora Sýkorová z Vitína, která reprezentovala dne 19. 6. 2022 na přehlídce v Brně ševětínský Blaťáček a dostala se tak v celostátním kole do první desítky nejlepších z České republiky.  V blaťáckém kroji se prozpívala přes zemské kolo v Praze až do Strážnice, kde si v sobotu 25. 6. 2022 stoupnou na podium opravdu ti vrcholně nejlepší a Barbora Sýkorová bude mezi nimi. Velmi jí děkujeme za reprezentaci ševětínského folklórního nadšení a věříme, že i ve Strážnici potvrdí svoje pěvecké nadání. Poděkování také patří její mamince Lence Sýkorové a vedoucí Blaťáčku Markétě Švejdové, které obě jako Blaťačky z Blaťáckého souboru ze Ševětína její pěvecký talent a  vztah k folklórním tradicím rozvíjí. Také vyjadřujeme díky Ivě Maříkové, která se významně podílela na pěvecké přípravě. 

I my všichni ve škole gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů. 

b1.jpg b2.jpg