Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Tonda Obal na cestách 2019

Tonda Obal na cestách 2019Žáci naší školy se zúčastnili vzdělávacího programu „ Tonda Obal na cestách ", který se zaměřuje na zvýšení povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku. Není náhodou, že 73% obyvatel České republiky odpady třídí. K vysoké účasti obyvatel na třídění pomáhají informační kampaně společnosti EKO-KOM. Jednou z nich je právě školní vzdělávací program Tonda Obal. Žáci se dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Měli možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů. Programu se účastnili všechny třídy naší školy. Program byl poučný a líbil se nám. V rámci programu byli pro školu objednány filmy o třídění odpadu a jeho využití a vzdělávací puzzle.

Mgr. Věra Burešová, Ph.D.