Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > spolupráce s Českým hydrometeorologickým ústavem

spolupráce s Českým hydrometeorologickým ústavemNaše škola spolupracuje s jednou ze sedmi poboček Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která v oborech meteorologie a hydrologie ve své územní působnosti zajišťuje provoz měřících a pozorovacích sítí, zpracování výsledků měření, regionální předpovědi, režimové infromace a odborné posudky.
U nás na škole máme v provozu srážkoměr. Je to přístroj používaný v meteorologii a hydrologii k měření srážkových úhrnů. Ombrometr je tvořen válcem s nálevkou, kterou jsou padající srážky sváděny do nádoby uvnitř válce. Úhrn se zjistí přelitím obsahu této nádoby do kalibrovaného odměrného válce. Sníh se zachytává do ombrometru bez nálevky a nechává se roztát. Zaznamenané údaje, které se každý den zpracovávají, se odesílají do Českého hydrometeorologického ústavu. Zařízení bude též využito při výuce přírodovědných předmětů.