Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Soutěž: Vytvoř si svého RECYKLOSKŘÍTKA

Soutěž: Vytvoř si svého RECYKLOSKŘÍTKADěti měly za úkol pomocí různých materiálů vytvořit svého Recykloskřítka. Výrobek by měl být vytvořen za použití některých recyklovatelných surovin (plasty, sklo, papír apod.), ale mohou být použity i jiné druhotně využitelné suroviny. Vyhlašovatelem soutěže je Zájmový spolek M-tes z. s. České Budějovice. Do soutěže se zapojila děvčata z 5.B třídy.
Tady jsou jejich příběhy a skřítkové:
Moje slečna skřítková se jmenuje Linda Recyklinda. Tělo má z papírových dutinek, boty z tetrapakového obalu, hlavu z bílé fólie, vlasy a šaty z polyamidu 6. Celé její tělo se dá zrecyklovat a vyrobit z něj ty samé materiály.
Dobrý den, představuje se vám Recyklokasík. Sháníte kasičku, obchody zavřené? Nevadí. Můžete si vyrobit pro sebe či své kamarády Recyklokasíka a do něj vhazovat ušetřené drobné místo klasické kasičky.

Mgr. Věra Burešová, Ph.D. a Mgr. Lenka Kovaříková

12-skritci.png