Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Roseč - 6.A a 6.B

Roseč - 6.A a 6.BProjektový den mimo školu - Roseč 6.A a 6.B

Za devatero kopci a devatero potůčky 12 km od Hradce Jindřichova nachází se v malebné obci Roseč skutečný pohádkový ráj pro děti. V Houbovém Parku na vás čekali zajímavé aktivity. V zahradě Skřítků jsme objevili mnoho zajímavých rostlin a zvířecích stop. Po celou dobu návštěvy parku nám dělali společnost pracovití Skřítkové u svých domečků. V Muzeu fosilií jsme viděli zmapovaný vývoj planety od období kambria. Viděli jsme trilobity, amonity, opravdové dinosauří i mamutí kosti, žraločí zuby a mnoho dalších živočichů a rostlin, kteří obývali Zemi dávno před námi. Mohli jsme si i na některé exponáty i sáhnout. Ve společenské hale, ve výtvarné dílně jsme si vyrobili magnetky, dle naší fantazie. Na závěr jsme se pustili do hledání kódu k trezoru, který se skrýval za záludnými otázkami. Houbový park se nám moc líbil a děkujeme za jeho návštěvu.

Mgr. Věra Burešová, Ph.D. a Mgr. Michaela Hašová

roseč.png