Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Recyklohraní - výroba kompostu

Recyklohraní - výroba kompostuKaždý z nás vyprodukuje velké množství bioodpadu. Podle mnohých pozorování jsou popelnice, jejichž obsah je vyvážen na skládky komunálního odpadu, ze čtvrtiny naplněny biologicky rozložitelnou hmotou, jako je například posekaná tráva, spadané listí a dále bioodpadem z domácností, mezi který patří nejrůznější slupky od ovoce a zeleniny, zbytky jídel, kávová sedlina atp. A to není správně! Zbytečně zaplňujeme skládky, které jsou už tak přeplněné, a zároveň podporujeme tvorbu skleníkových plynů, které se z tlejícího bioodpadu na skládkách uvolňují.

Proto „Recyklohraní“ vybralo jako téma aktuálního úkolu kompostování. Jde o dostupnou a jednoduchou formu, jak efektivně zužitkovat bioodpad a zároveň vytvořit organický materiál, který prospívá půdě.

Začali jsme s kompostovou výzvou přímo u nás ve škole! Pokusili jsem se malý kompost vyrobit. (fotografie)

Mgr. Burešová Ph.D.

kompost 7.jpg