Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Projekt: Wannado na ZŠ a MŠ Ševětín

Projekt: Wannado na ZŠ a MŠ ŠevětínVážení rodiče, 

informujeme Vás, že se na naší škole uskuteční od konce měsíce října PROJEKT WANNADO

  • Název projektu: Wannado na ZŠ a MŠ
  • Výzva: Podpora činnosti trenérů/ fyzioterapeutů na ZŠ a MŠ. Vypsáno Národní sportovní agenturou na rok 2021
  • Organizátor: Sportovní organizace Wannado, z.s.

  • Financování: Veškeré náklady na trenéry a školitele přebírá Wannado z.s. (provozovatel Tělocvik online). Trenéry navíc vybaví potřebným sportovním vybavením, které naší škole poté zůstane nadále k užívání. 

TRENÉŘI:

úterky: Vít Strouhal: Vít je kvalifikovaným trenérem florbalové asociace. 5 let se věnuje tréninku minipřípravek, přípravek, elévů a mladších žáků (tzn. děti ve věku 5-13 let) ve florbalovém klubu FBC Štíři České Budějovice. Díky Vítovi nakoukneme do jednoho z nejdynamičtěji se vyvíjejících týmových sportů u nás.

středy: Eliška Pelechová: Eliška má 6-ti letou praxi vedení sportovních tréninků, pro děti předškolního, školního i středoškolského věku a ve jejím trenérském portfoliu je mimo tréninku bojových sportů také všesportovní příprava, základy gymnastiky a outdoorové aktivity. Úpolové sporty mají ve všestranném pohybovém základu své nezastupitelné místo. Proto je skvělé, že s nimi budeme moci přijít intenzivněji do kontaktu.

(vysvětlivky: vh = vyučovací hodina)

úterky: 2. vh: 5.A, 3.vh: 3.A, 4.vh: 2.A, 5.vh: 4.A

středy: 2. vh: 5.B, 3.vh: 4.B, 4.vh: 2.B, 5.vh: 3.B

Rozvrh jednotlivých tříd bude upraven tak, že na tyto hodiny bude přesunuta výuka TV - sledujte školu online - rozvrh hodin (pro 2. a 3. třídy, které jezdí na plavání, bude provedena úprava rozvrhu až od 11.11.2021).

1. část: Činnost sportovních trenérů na ZŠ ve 2. - 5. třídách:

  • Doba konání: říjen (cca od 25.10.) - prosinec 2021 
  • Detaily: na 8 hodin týdně po dobu osmi týdnů k nám do školy budou docházet dva lokální trenéři, kteří s žáky 2. - 5. tříd povedou hodiny TV (každý 4 hodiny týdně). Žáci tak budou mít možnost zažít nejen všestrannou tělesnou výchovu pod vedením zkušených trenérů dětských a mládežnických kategorií, ale také nakouknout do sportovních odvětví, která mají tradici a zázemí. 

2. část: Jednodenní workshop/ školení pedagogických pracovníků na ZŠ a MŠ:

  • Datum konání: listopad/ prosinec 2021 
  • Detaily: Jednodenní workshop pro pedagogické pracovníky. Jeho hlavní náplní budou praktické ukázky plné hravých inspirací do hodin TV, organizační efektivita při práci v tělocvičně, kompenzační a nápravná cvičení pod vedením zkušeného fyzioterapeuta a mnohem víc. Workshop bude probíhat cca od 8 - 15hodin na ZŠ a MŠ Ševětín a pozváni na něj budou pedagogové ze širokého okolí. 

Mgr. Jana Schnelzerová