Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pracovní činnosti v 6.A a 6.B

Pracovní činnosti v 6.A a 6.BJakým procesem projde maso předtím, než se k nám dostane? To jsme si ukázali s 6.A a 6.B v pondělí při pracovních činnostech na divoké kachně. Jak hodina probíhala popsali žáci:

Včera jsme v rámci pracovních činností koukali, jak paní učitelka kuchala divokou kachnu. Nejdřív nám ukázala, jak se stahuje z kůže, a potom jak se vyndají vnitřnosti. Velmi mě překvapilo, jak málo masa je z jedné celé kachny.

Žákyně 6.A

O pracovních činnostech jsme kuchali kachnu a kačera. Bylo to nechutné, ale paní učitelka to zvládla. Nejdříve jsme jí stáhli z kůže a potom vyndali vnitřnosti. Byl to velmi zajímavý zážitek.

Žákyně 6.B

 Většina žáků viděla kuchání kachny poprvé, a tak si domů přinesla nový zážitek.

Bc. Andrea Stehlíková

kachna.jpeg