Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pomáháme, protože chceme 2019

Pomáháme, protože chceme 2019Zapojili jsme se do projektu „Pomáháme, protože chceme“. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit. Kdykoliv během těchto 72 hodin a zároveň jakkoliv dlouho, se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce. Projekty probíhají po celém Česku od čtvrtka 10. října 2019 od 12:00 do neděle 13. října 2019 do 12:00. Naši žáci si vybrali úklid fotbalového hřiště od odpadků, ať už to byly plastové lahve, sáčky, plechovky, obaly i zapomenuté části oblečení. Druhá skupinka dětí uklízela školní zahradu od spadaného listí a stříhala živý plot. Všichni jsme měli dobrý pocit z výsledku, co za námi zůstal. V České republice 72 hodin pořádá Česká rada dětí a mládeže. Propagátorem projektu v Jihočeském kraji je RADAMBUK - Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje z.s.

Mgr. Věra Burešová, Ph.D.

kolaz-pomahame-protoze-chceme.png