Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Pohár rozhlasu 2019

Pohár rozhlasu 2019Tak jako každý rok i letos se zástupci 6. a 7. ročníků naší školy vypravili na okresní kolo atletického závodu Pohár rozhlasu. Tento rok se akce konala dne 6. května v prostorách atletického stadionu SK Čtyři Dvory v Českých Budějovicích.

Tato soutěž nehledí na výkony jednotlivých sportovců, ale celkové bodové hodnocení daného družstva. Každý žák může soutěžit maximálně ve dvou disciplínách plus ve štafetě. Štafetami chlapců byl letošní ročník zahájen. To navodilo tu správnou atmosféru. Spolu se štafetami zahajoval závod v dívčí kategorii skok vysoký, ve kterém jsme měli hned tři želízka v ohni. Všechna děvčata předvedla moc pěkné výkony – ten nejlepší stačil na vynikající 5. místo celkového hodnocení. Na chlapecké štafety volně navazoval skok daleký, kde mělo naše družstvo dva reprezentanty, ti podávali také velmi pěkné výkony. Závod pokračoval štafetami děvčat. I dívčí kvartet ve štafetě ukázal, že do výkonu umí dát opravdu vše. I přes kolizi se sousední štafetou při předávce to dívky nevzdaly a dokázaly stáhnout náskok ostatních družstev. Jako další následoval sprinterský závod na 60 metrů chlapců souběžně hodem kriketovým míčkem. V obou těchto disciplínách naši zástupci neohroženě bojovali a získali další skvělá umístění. Poté se role obrátily, děvčata soupeřila ve sprinterském závodu a chlapci nad výškařskou laťkou. Nejlepším výkonem našich výškařů bylo překonání 127 centimetrů, což je moc pěkný výsledek. Zatímco chlapci stále překonávali zvyšující se úroveň laťky, děvčata se přesunula na hod kriketovým míčkem a skok daleký. Ani v těchto disciplínách jsme se nenechali zahanbit a předváděli obstojné výkony. Za vyzdvihnutí stojí výkon žákyně sedmého ročníku ve skoku dalekém, který dosáhl taktéž na 5. pozici v celkovém hodnocení. Na závěr už zbývaly pouze hromadné běžecké disciplíny 600 metrů děvčat a 1000 metrů chlapců. Tyto běhy vytrvalostního charakteru nám daly zabrat nejvíce, ale i tak žáci reprezentující naši školu podali moc pěkné výkony. Celý den se nesl ve znamení soutěžního ducha a dobré nálady, všichni jsme si ho užili a dobře se bavili.

Mgr. Michaela Hašová

Přečtěte si článek z pohledu žákyně 7. třídy (byla sice "náhradnice", ovšem snažila se a zjistila, že závody jsou vlastně SUPER!):

Dne 6. 5. 2019 jsme jeli na pohár rozhlasu. Jeli žáci a žačky ze sedmých a šestých tříd. Měli jsme sraz v 7 hodin na náměstí v Ševětíně. V 7:16 nám přijel autobus. Když jsme vystoupili z autobusu, tak jsme přestoupili na městskou, která nás dovezla až na místo určení. Když jsme tam přišli, tak jsme si odložili věci, převlékli jsme se, přezuli jsme si boty a trošku se rozcvičili a zahřáli. Jako první disciplína se běhala štafeta. Když odběhli všichni kluci, přišli na řadu holky. Byla jsem hodně nervózní, protože od nás chyběla jedna holčina, která to měla běhat a mě paní učitelka vybrala místo ní. Nakonec jsem podle ostatních běžela celkem rychle, ale když jsem měla předávat kolík dál, tak jedna holka zleva vběhla do dráhy k nám a já jsem se jí snažila uhnout, takže ta holka, které jsem to měla předávat o mě zakopla a spadla, ale nakonec jsme to doběhly a úplně poslední jsme ve štafetě nebyly. Po štafetě jsem dost dlouhou dobu čekala na další disciplínu, která pro mě byla hod kriketovým míčkem, ale mezitím jsem si s klukama z naší třídy vyzkoušela, jak se mám správně rozebíhat, protože to mi moc nešlo. Když přišla disciplína na řadu, tak jsem házela mezi těma prvníma, protože jsem pak musela ještě na jednu disciplínu. Házela jsem čtyřikrát a nejvíce jsem hodila něco málo přes 33 metrů. A pro mě poslední disciplína byla skok do dálky, což je disciplína, která mi moc nejde. Zase jsme skákaly čtyřikrát. Naštěstí tam se mnou byly holky z druhé třídy, takže nám čekání rychle uběhlo. Tahle disciplína se mi moc nepovedla, protože jsem skočila hodně málo, ale zase je dobrý, že jsem nebyla úplně poslední. Nakonec jsme se ještě všichni vyfotili a jeli jsme zase autobusem domů. Tenhle den se mi hodně líbil a ráda bych si to zopakovala třeba příští rok.