Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Okresní kolo florbalu v Českých Budějovicích

Okresní kolo florbalu v Českých BudějovicíchVe středu 6. dubna se konal florbalový turnaj pro žáky 4. a 5. tříd. Turnaj se odehrál na hale „Meťák“ v Českých Budějovicích. Celkem se přihlásilo 9 škol z českobudějovického okresu. Družstva byla rozlosována do 3 trojčlenných skupin.

Náš tým ve složení: brankář Petr Bednář, obránci Lukáš Klečka, Jan Vlažný, Jan Bužek, Jan Vácha a útočníci Kristián Novotný, Ondřej Weinpold, Valentýna Vondrášková, Nikol Herdová, Lukáš Hlaváč a Jakub Kubíček se ocitl ve skupině A. Díky nepřítomnosti školy Emy Destinové jsme první zápas vyhráli kontumačně 3:0. V zápase o postup do finálové skupiny jsme se utkali s žáky ZŠ L. Kuby. Po úvodním opatrném začátku rozjelo naše sehrané útočné duo krásnou kombinaci a Ondra po krásné přihrávce od Kristiána poprvé rozvlnil síť. Celá situace se opakovala ještě jednou. Navíc bezchybná obrana nedopustila inkasování branky a tak konečný výsledek 2:0 nás historicky posunul do bojů o medaile.

Finálovou skupinu kromě naší školy tvořily týmy ze ZŠ Dubné a ZŠ Šindlovy Dvory. Po výhře Šindlových Dvorů nad ZŠ Dubné v poměru 5:4 jsme nastoupili do dalšího utkání proti ZŠ Dubné. Jestli jsme v základní skupině hráli opravdu skvěle, tak tento zápas nám vycházelo prakticky všechno. Po 2 gólech Kristiána, jedné brance Ondry a Honzy Bužka jsme zvítězili 4:0. Jako neprůchodná skála navíc působila naše obrana v podání Lukáše Klečky a „kapitána“ Jana Vlažného. V brance čaroval mrštný Petr Bednář, který se zápas od zápasu ohromně zlepšoval. Poslední utkání turnaje nabídlo souboj o 1. místo. Vlivem lepšího skóre stačila našemu týmu k celkovému vítězství i remíza. Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Střely nenacházely správný směr, hrálo se především ve středu hřiště, kde se bojovalo o každý centimetr. Po jednom z odrazů se ke střele dostal Lukáš Klečka a jeho dalekonosná střela přesně zapadla k pravé tyčce soupeřovi brány, vedení o pár minut později zvýšil opět náš nejlepší střelec Ondra. Zbývaly 3 minuty do konce a už to vypadalo, že opět neobdržíme branku, bohužel po jedné přesné střele, kterou ještě náš brankář tečoval, soupeř snížil na rozdíl jedné branky. V tento moment jsme se poprvé během turnaje dostali do menších problémů, které jsme ale především obětavostí a dobře zvládnutými taktickými pokyny přečkali a mohli se radovat z historického postupu na kraj!!

Žáci ze ZŠ Ševětín tak v českobudějovickém okrese nenašli přemožitele a stali se Okresním vítězem florbalu II. kategorie (4. – 5. třída). Ačkoli byl tým poskládaný narychlo a tak trochu poslepu skvěle se doplňoval, disponoval výbornou fyzičkou, herním přehledem. Za zmínku stojí, že oporu týmu tvořili žáci, kteří provozují převážně jiné sporty jako je fotbal, hokej, atletika, a tak ukázali, jaký sportovní talent v nich dřímá. Nezbývá než se plně připravit na krajské finále a útok na republiku. Sportu zdar.

Mgr. Jan Duspiva

25AFDFFF-D2EE-4D13-BE6C-2469ABAC767E.jpeg B814C09A-18BA-40AB-BF47-B5A55AC96B52.jpeg