Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > OČMU 2026

OČMU 2026



V pátek 17. dubna 2026 proběhl na naší škole projekt s názvem OČMU (ochrana člověka za mimořádných událostí). Tato akce byla vygradováním projektu Týden v pohybu, který na naší škole probíhal od pondělí do neděle. První hodina patřila zdravé snídani. Na jejím konci došlo k poplachu a evakuaci celé školy na školní dvůr, která trvala 1 minutu a 24 sekund. Následně se na školní zahradu přemístil první stupeň (1. – 4. třídy). Zde na ně čekalo 7 stanovišť (uzlování, zdravověda, topografie, hod granátem, překážková dráha, evakuační zavazadlo a transport). Každá třída dostala na začátku dne svoji skóre kartu. Za každé úspěšné absolvování daného stanoviště dostala třída razítko. Podle úspěšnosti a pozornosti dostala třída barvu razítka v rozmezí červená (nejméně úspěšní) až zelená (bezchybné provedení). Jednotlivá stanoviště vedli žáci devátých tříd, kteří byli průvodci, teoretiky, pomocnou silou a podporou při splnění daného úkolu. Kromě žáků z posledního ročníku si na výbornou připravili svá stanoviště také žáci osmé třídy, konkrétně Anička Zemanová + Nikol Herdová (zdravověda + maskování) a Alexandra Kovářová, Tereza Vlažná, Jáchym Vavříček a Sára Novotná (uzlování). Kromě těchto povinných úkolů byla na školní zahradě ještě dobrovolná disciplína v přetahování lanem a vybíjená.

Po praktické části se třídy prvního stupně přemístily se svými třídními učiteli na teoretickou část do tříd, kde se věnovaly teorii v podobě her, videí a pracovních listů. Jakmile se 1. až 4. třídy odebraly do školy, přišel na řadu druhý stupeň (5. – 9. třída). Stanoviště se lehce upravila (někde přibyl test, jinde zase delší vzdálenost) a mohlo se začít nanovo. Celý den nás provázelo krásné slunečné počasí a děti si domů odnesly kromě dobrého pocitu ze sportování na čerstvém vzduchu také spoustu nových znalostí v oblasti map, zdravovědy, uzlování a transportu raněného. (fotografie)

Mgr. Jan Duspiva

4.jpeg