Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Mladý záchranář v akci 2023

Mladý záchranář v akci 2023je název soutěže, kterou pořádal Hasičský záchranný sbor jihočeského kraje a Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje dne 17.5. 2023. Cílem bylo poznat povolání hasiče a policisty, co všechno musí znát a umět. Vytvořili jsme 3 týmy, jeden z nich, tým Šutrákov, postoupil do 2. kola. Byl utvořen ze žáků 9.B ve složení Veronika Bužková, Jakub Kursa, Jiří Novotný, Ondřej Vlažný a jedna žákyně 7.B Zuzana Bužková.

Soutěž proběhla ve dvou kolech. V první části jsme plnili úkoly a testy prostřednictvím webových stránek HZS Jihočeského kraje, ze 155 týmů jsme skončili na 4. místě a podařilo se nám postoupit do finále soutěže na stanici v Českých Budějovicích. Tady bylo našim úkolem se umět správně zachovat v situacích, se kterými se setkávají i skuteční hasiči nebo policisté. Od nich i od nás se očekává být rychlí, chytří, mrštní, odvážní a poradit ve všech situacích. Získali jsme 5. místo, rozdíly mezi týmy byly minimální, např. mezi 4. a naším 5. místem byl rozdíl jediného bodu. Účastníci byli opravdu ti nejlepší z kraje. Některé disciplíny pro nás byly novinkou a jsme moc rádi, že jsme si je mohli vyzkoušet.

Den nás moc bavil, soutěž byla výborně zorganizovaná. Nemuseli jsme řešit ani dopravu do Č. Budějovic. Ráno pro nás přijel hasičský autobus až před školu, a po soutěži nás zase přivezl.

Mgr. Hana Faloutová

 

IMG_20230517_105236.jpg IMG_20230517_105413.jpg