Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Lyžařský kurz 2019 - závěrečná zpráva

Lyžařský kurz 2019 - závěrečná zprávaStejně jako každý rok se i na počátku toho letošního konal pro děti ze 7. ročníků a další zájemce z řad starších žáků Lyžařský výcvikový kurz. I letos jsme využili osvědčené kombinace ubytování nad Lipenskou přehradou v penzionu Kobylnice a lyžování v rakouském středisku Hochficht. Nedělní odjezd od školy proběhl bez větších komplikací a celá naše výprava čítající 36 žáků, 3 učitelé a zdravotnice se mohla vydat směle kupředu. Po cestě trvající zhruba půl druhé hodiny nás na Kobylnici přivítali chutnou večeří.

Pondělí a úterý jsme strávili lyžováním za bezchybného počasí. Po snídani a přesunu na svah nás čekaly vždy zhruba tři hodiny lyžování následované obědem v podobě balíčku a polední pauzou. Ty pak vystřídaly další téměř tři hodiny brázdění svahů. Po večeři byla pro děti připravena vždy teoretická výuka v podobě přednášky na různá lyžařská témata, na kterou navázala zábava vedená vždy jednou ze skupin žáků.

Středa byla už tradičně dnem odpočinkovým – bez lyžování. O lenošení a válení však nemůže být řeč. Dopoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny, kdy se každý mohl svobodně rozhodnout, zda navštíví bazén na Lipně nebo výstavu vodního světa ve Frymburku. Po dvou hodinách ve vodě, dostatečně vyplavaní či obohacení o nové znalosti, jsme si užili oběd tentokrát v příjemném prostředí penzionu. Odpoledne jsme zasvětili procházce na Kramolín a jízdě na bobové dráze. Jeden vylosovaný šťastlivec získal památku v podobě záznamu jízdy pořízené dronem.

Čtvrtek byl stejně jako první dva dny ve znamení lyžování prozářeného sluncem, přičemž odpoledne byl na programu dvoukolový závod ve slalomu. Nejrychlejší sjezdy a další výrazné výkony byly večer oceněny medailemi, diplomy a drobnými věcnými cenami. V pátek nás čekala už jen snídaně, rozloučení s majitelem penzionu a poslední lyžovačka před návratem domů. Na závěr kurzu se nám počasí sice trochu zkazilo, oblohu potáhla šedá mračna a lehký déšť střídalo sněžení, ale ani to neodradilo naše statečné lyžníky a páteční sjezdování si dosyta užili.

Dětem se lyžování líbilo natolik, že i přes nepřízeň počasí vydržely brázdit sjezdovky do čtvrté hodiny odpolední, pak už zbývalo jen naložit lyžařské vybavení do autobusu, nic a nikoho na sjezdovce nezapomenout a mohlo se vyrazit k domovu. Myslím, že s radostí můžu konstatovat, že si kurz všichni zúčastnění užili bez újmy na zdraví či majetku a do Ševětína se vrátili obohaceni o další sportovní zkušenosti a dovednosti. Nezbývá než doufat, že děti budou svůj lyžařský um i nadále rozvíjet a tento kurz nebyl jejich posledním zážitkem na dvou dřevěných prkénkách.

Mgr. Michaela Hašová