Úvod > Základní škola > Aktuality > LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2021

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2021

Informujeme vás o možnosti účasti na LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ (první kolo soutěže řeší žáci doma, odkaz na -> podrobný návod k registraci)

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

• Harmonogram soutěže:

1.září 2021 - 30. září 2021 - registrace soutěžících a škol

Základní kolo proběhne pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2021
 kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. -  14. října 2021
 kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21.  října 2021
 kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. - 28.  října 2021