Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > krajské kolo dějepisné olympiády 2022

krajské kolo dějepisné olympiády 2022V úterý 5. dubna se v Českých Budějovicích uskutečnilo krajské kolo Dějepisné olympiády, zaměřené na šlechtické rody od počátku středověku do roku 1648. Naši školu skvěle reprezentoval Vratislav Kadlec z 8. B. V těžké konkurenci 33 žáků se rozhodně neztratil a obsadil skvělé 11. místo. Od vítězky ze strakonického gymnázia ho dělilo pouze 9 bodů, od možného postupu do celostátního kola 3 body. Tento výsledek je o to cennější, že většinu testových otázek nebylo možné zodpovědět na základě znalostí z hodin dějepisu, ale vyžadovaly studium doporučené literatury, rozsáhlé mimoškolní znalosti i schopnost uvažovat v souvislostech a pracovat s historickými prameny. 

GRATULUJEME!!! Přejeme hodně úspěchů a vytrvalosti v další práci. :-) 

Mgr. Jana Chalupová

diplom111.jpeg