Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Dlouhý, Široký a Bystrozraký - RECYKLOHRANÍ

Dlouhý, Široký a Bystrozraký - RECYKLOHRANÍPlnili jsme druhy úkol v projektu „recyklovaní“. Hlavní roli měl v našem úkolu červený kontejner na sběr vysloužilých elektrospotřebičů a baterií a na pomoc při jeho plnění jsme si přivzali známé pohádkové postavy Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého. Pro starší žáky byl úkol spojen s plněním badatelských listů, kde vedle ekologické nauky zapojili i matematiku. Menší děti se mohly těšit na kreslení a bádání v okolí školy. A o co šlo? Spolu s panem Dlouhým měli žáci měřit, jak daleko to mají k nejbližšímu červenému kontejneru. S panem Širokým určovat objem nádoby – ti starší spočítali, ti mladší odhadli, její rozměry a objem, a také kolik si mysleli, že se do ní vejde spotřebičů a baterií. Pan Bystrozraký, jak pohádka praví, vyniká ostrým zrakem. Proč by tedy nemohl vidět, co se nachází uvnitř červeného kontejneru? Byl průvodcem při popisování, co patří či nepatří do sběrné nádoby. Zapojili se žáci 4., 8. a 9. ročníků.

Mgr. Lenka Kovaříková
Mgr. Věra Burešová, Ph.D.

dbs-kolaz.png