V letošním roce jsme se v naší škole ještě více zaměřili na prevenci rizikového chování. Spolupracovali jsme s různými odborníky a radili jsme se specialisty na tuto problematiku. Vše vyvrcholilo dne 30.4.2025, kdy proběhl DEN PREVENCE. Žáci prvních až čtvrtých tříd se zúčastnili programu, který pro nás připravila Policie ČR v čele s mluvčím Policie Bc. Milanem Bajcurou. Dozvěděli se spoustu informací o práci dálniční policie, zkoušeli zajišťovat kriminalistické stopy a mohli si zasoutěžit v kole štěstí. Děti si mohly prohlédnout dodávku dálniční policie, posadit se na motorku nebo si sednout do služebního vozu. Pro páté ročníky a žáky druhého stupně si připravili program jejich spolužáci z osmého ročníku. Peer programy byly zaměřené na dnešní problémy mladých, jako jsou alkohol a návykové látky, šikana, sebepoškozování a poruchy příjmu potravy. Hlavním cílem programů bylo předání vědomostí ostatním žákům, posílení sociálních dovedností žáků a zlepšení celkového klimatu školy. Na programu žáci pod vedením metodika prevence intenzivně pracovali několik týdnů a setkal se s kladným ohlasem jak mezi žáky, tak mezi vyučujícími. Vzhledem k tomu, že považujeme informovanost žáků o tom, co jim v současném světě hrozí, i vedení ke správné práci s informacemi za velmi důležité pro život, plánujeme v tomto duchu pokračovat i v následujícím roce.
Ing. Miroslava Stejskalová
© 2026 Základní škola a Mateřská škola Ševětín, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO