Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 4.B na dopravním hřišti

4.B na dopravním hřištiDatum konání:
29.5.2024

Jednoho krásného dne, konkrétně 29.5.2024, naše třída vyrazila na dopravní hřiště. Bylo to něco, na co jsme se všichni těšili, protože jsme měli možnost se naučit, jak správně jezdit na kole podle dopravních značek a semaforů.

Když jsme dorazili na dopravní hřiště, uviděli jsme spoustu různých značek a semaforů, stejně jako silnice, křižovatky a kruhové objezdy. Nejdříve nám pan instruktor vysvětlil, jaké značky tam jsou a co znamenají. Naučili jsme se například, že červená znamená "stůj" a zelená "jeď". Taky jsme se dozvěděli, co znamenají značky jako "dej přednost v jízdě" a "zákaz vjezdu".

Potom jsme dostali kola a mohli jsme si zkusit jezdit. Bylo to zábavné, ale taky trochu náročné. Museli jsme dávat pozor na značky, na semafory a taky na ostatní spolužáky, kteří jezdili kolem nás. Když jsem jel po silnici a přišel ke křižovatce, musel jsem se rozhodnout, jestli zastavit nebo jet dál podle semaforu. Bylo to jako být opravdovým řidičem!

Po jízdě na kole jsme šli dovnitř, kde nás čekal test z dopravní výchovy. Každý z nás dostal papír s otázkami o dopravních značkách a pravidlech silničního provozu. Byly tam otázky jako "Co znamená tato značka?" nebo "Co uděláš, když vidíš červené světlo na semaforu?". Museli jsme odpovědět správně, abychom ukázali, že jsme se opravdu naučili všechna pravidla.

Když jsme test dokončili, paní učitelka nám řekla, že bychom si ve škole ještě měli určité věci procvičit, protože je to velmi důležité pro naši bezpečnost, ale i bezpečnost ostatních lidí. 

Byl to skvělý den plný nových zážitků a vědomostí. Naučili jsme se, jak být bezpeční na silnici a jak správně používat dopravní značky a semafory. Už se těším, až budu moct tyto dovednosti použít i mimo dopravní hřiště!

žáci 4.B

dopravko4.B.jpeg