Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > 2.A a 2.B na exkurzi v Houbovém parku Fantazium v Roseči

2.A a 2.B na exkurzi v Houbovém parku Fantazium v RosečiDne 15.6. 2022 se žáci druhých tříd naší školy  zúčastnili exkurze  v Houbovém parku Fantazium v Roseči. Absolvovali tří výukové programy: VODA NAD ZLATO, HOUBOVÁ STEZKA, STOPY KOLEM NÁS.

Voda nad zlato: proběhl stejnojmenný enviromentální program s tvořivou dílnou, kde si vyrobili žáci vlastnoručně magnetky.

Dále prošli výukovými stezkami: Stopy kolem nás, kde se učili poznávat a rozeznávat různé druhy zvěře podle jejich otisků stop a Houbovou stezkou, kde se snažili najít a identifikovat různé druhy hub a určit, které jsou jedlé a nejedlé.

Za splnění úkolů děti získaly drobný dárek. Jako bonus měly možnost využít kuličkovou dráhu a zahrát si netradiční hry v Houbovém parku v Roseči u Jindřichova Hradce.

Žáci si zde upevnili poznatky z oblasti problematiky vody, hub a zvířecích stop. (fotografie)

Mgr. Eva Šachlová a Mgr. Roman Tlapák

20220615_094634_resized.jpg